Контакти

Адреса
252032, Україна, Київ, бульвар Шевченка 50-52

Вантух Валентина Володимирівна
директор школи
тел: (+38-044) 236 96 00

E-mail
mail@virsky.com.ua
virsky@starcom.net.ua
virskycompany@mail.ru

Детальніше...

Історія

Відомо з перших джерел, що появи ансамблю почалося з червня 1937 року. Метою створення відомого ансамблю Україні під ім'ям П. Вірського було заберечь національні традиції Україні, всіх звичаїв, різних обрядів які проводилися в ті роки українським народам. Виходячи з цих цілей ансамблю був створений народний танець з новими хореографічними постановками та мініатюрами, з сучасної і минулої житті нашого народу.

Халіджі - «танець волосся»

Халіджі -« танець волосся » Халіджі, народний танець жителів Перської затоки і Йорданії, вражає своєю красою всіх, хто бачить його вперше. Це споконвічно жіночий танець, який танцюють жінки для жінок. Отже, зупинимося детальніше на жіночому халіджі, або «танці волосся».

Найбільш поширений цей танець у Саудівській Аравії, Омані, Кувейті, Катарі, Бахрейні, ОАЕ. Танець халіджі виконує пара або група жінок, рідко - соло. Танець має імпровізаційний характер і традиційно виконується на святкуваннях або зустрічах, наприклад, весіллях. Часто жінки танцюють халіджі на своїй половині будинку під акомпанемент жінок-музикантів.

Під час танцю молоді дівчата можуть вийти і станцювати халіджі в колі своїх більш старших і заміжніх подруг. Таким чином, дівчата демонструють себе в надії сподобатися старшому поколінню жінок, які в свою чергу зможуть порадити їх своїм синам або братам. На людях танцювати халіджі дозволено тільки дівчаткам до досягнення ними 12 років.

Величезну роль в красі і видовищності танцю халіджі грає костюм танцівниці. Традиційно костюмом є дуже вільна і розшита в передній своїй частині тоба або Абая. З боків тоба забезпечена розрізами для зручності виконання халіджі. Дуже широкі рукави цього вишуканого сукні не тільки використовуються як додаткове прикраса, а й можуть бути в танці надіті на голову або використані як чадри. Тоба відповідно до традицій і смаками арабських жінок багато розшита золотом, візерунка і блисками. Сторонній людині може здатися, що стільки просторе і безформне плаття приховує всю красу рухів танцівниці. Навпаки, саме тоба робить халіджі «текучим» і плавним, чого і домагаються всі дівчата.

Халіджі -« танець волосся » Традиційні па халіджі імітують руху верблюдиці, красивого і дуже шанованого на Сході тварини. Танець дівчини повинен бути таким же плаваючим, як і рухи верблюда. У халіджі величезною помилкою будуть стрибають, скачуть або кульгавий руху. Основним завданням є плавне ковзання по підлозі і фіксація на одному рівні. Танець виконується на «м'яких ногах» з злегка прісогнуто колінами. Основні рухи халіджі зосереджені у верхній частині корпусу і в кроках. Рухи стегнами строго обмежені, що цілком зрозуміло, оскільки під сукнею ці рухи просто не видно. Всі рухи в халіджі мають свій сенс. Наприклад, дотиком зап'ястям серця або чола жінка показує, що вона добра, розумна, любляча. Руки танцівниці рухаються на рівні плечей, розташовуючись долонями назовні. Танцівниця також активно працює зап'ястями, демонтуючи багаті прикраси із золота.

Родзинкою халіджі, звичайно ж, є «танець волосся». Танцівниця показує свої довгі і гарне волосся, красиво обертаючи ними, і перекидаючи їх від плеча до плеча, тим самим вміло розставляючи акценти в танці.

збільшився останнім часом інтерес до східних танців зробив популярним у нас і танець халіджі. Чарівне обертання і перекидання волосся, особливі кроки і рухи рук танцівниць халіджі незмінно притягають до себе погляди не тільки чоловіків, а й жінок у всьому світі.

Еще танцевальные статьи