Контакти

Адреса
252032, Україна, Київ, бульвар Шевченка 50-52

Вантух Валентина Володимирівна
директор школи
тел: (+38-044) 236 96 00

E-mail
mail@virsky.com.ua
virsky@starcom.net.ua
virskycompany@mail.ru

Детальніше...

Історія

Якщо згадати історію ансамблю то можна згадати що в 1940 році одні з найвідоміших балетмейстерів, Павло Вірський, а також Микола Болотов, зібрали великий колектив хореографів народного танцю Україні, і це було не просто грандіозна подія, це було перше на той час, подія такого Маштаков. Після чого хореографи які об'єдналися створили ансамбль пісні і танцю України. Він проіснував 11 років, і в 1951 році знову був реорганізований, після Декади українського літератури і мистецтва в місті Москва. Тепер він називався державний ансамбль танцю в Україні.

ЛЕ ФІГАРО

(30.03,1992)

Національний балет України ім. Вірського
"Сліпуча мрія"
Прийом не поступався спектаклю.

У фіналі зал стоячи влаштував овацію 150 артистам Національного ансамблю танцю України, а кожен попередній танець супроводжувався громом гучні тривалі оплески. Ми були присутні на чудовому, ідеальному фольклорному виставі виключного рівня, який можна побачити лише один раз за 10 або 20 років. Настільки сильне потрясіння від такої краси і досконалості ми відчували хіба що під час перших гастролей ансамблю Моїсеєва у Франції.Починаючи з першої хореографічної картини, такою блискучою, що її можна було б танцювати у фіналі, ви відразу підкорені красою танцівниць, розкішними костюмами і гармонією постановки.На вас накочують хвилями танцюристи, всі в національних костюмах, де переважають блакитний, червоний і білий кольори, а потім ви потрапляєте у владу ритмів оркестру, що задає тон радісному і барвистому свята, ритмів грайливих, мінливих, перед якими неможливо встояти.Танці слідують один за іншим, не залишаючи ні секунди для перепочинку.

Ось ми бачимо десять козаків, танцюючих і скачуть на корточках. Зелена німфа виникає і зникає як за помахом чарівної палички в руках дванадцяти чарівних хлопців. Двадцять вісім інших молодців у білих вишиваних сорочках, в шароварах, з широкими поясами і в червоних чоботях виконують в шаленому темпі віртуозні акробатичні руху: стрибки "рибкою", високі стрибки в повітрі з одночасним ударом бубнами по ногах, обороти зігнувшись, обертання дзигою. Двадцять чотири королеви краси в довгих, білих із золотом сукнях, прикрашені перлами і діадемами ковзають, як на ковзанах по льоду. Тридцять моряків з блакитними комірами виконують забавні і оригінальні фігури з точністю добре змащеного механізму.

Тридцять списоносців в червоному засліплюють демонстрацією свого військового мистецтва.Здається, що вершина досконалості і віртуозності вже досягнута, однак Ансамбль ім. Вірського, яким керує в даний час Мирослав Вантух, приготував для нас нові сюрпризи, і поява в двох заключних танцях 24 хлопчаків та дівчаток у віці від 6 до 10 років - один з найбільш чарівних з них. Ці учні хореографічної школи танцюють як дорослі і виконують ті ж віртуозні обертання з щирою професіоналізмом. Неможливо не розтанути при вигляді такої чистоти, граціозності і таланту.Нарешті, такий динамічний і майстерний спектакль зачарує будь-яку публіку, навіть не люблячу фольклор, оскільки Національний ансамбль танцю України - це набагато більше: це сліпуча мрія!

Еще танцевальные статьи