Контакти

Адреса
252032, Україна, Київ, бульвар Шевченка 50-52

Вантух Валентина Володимирівна
директор школи
тел: (+38-044) 236 96 00

E-mail
mail@virsky.com.ua
virsky@starcom.net.ua
virskycompany@mail.ru

Детальніше...

Історія

Відомо з перших джерел, що появи ансамблю почалося з червня 1937 року. Метою створення відомого ансамблю Україні під ім'ям П. Вірського було заберечь національні традиції Україні, всіх звичаїв, різних обрядів які проводилися в ті роки українським народам. Виходячи з цих цілей ансамблю був створений народний танець з новими хореографічними постановками та мініатюрами, з сучасної і минулої житті нашого народу.

ЛЕ ФІГАРО

(30.03,1992)

Національний балет України ім. Вірського
"Сліпуча мрія"
Прийом не поступався спектаклю.

У фіналі зал стоячи влаштував овацію 150 артистам Національного ансамблю танцю України, а кожен попередній танець супроводжувався громом гучні тривалі оплески. Ми були присутні на чудовому, ідеальному фольклорному виставі виключного рівня, який можна побачити лише один раз за 10 або 20 років. Настільки сильне потрясіння від такої краси і досконалості ми відчували хіба що під час перших гастролей ансамблю Моїсеєва у Франції.Починаючи з першої хореографічної картини, такою блискучою, що її можна було б танцювати у фіналі, ви відразу підкорені красою танцівниць, розкішними костюмами і гармонією постановки.На вас накочують хвилями танцюристи, всі в національних костюмах, де переважають блакитний, червоний і білий кольори, а потім ви потрапляєте у владу ритмів оркестру, що задає тон радісному і барвистому свята, ритмів грайливих, мінливих, перед якими неможливо встояти.Танці слідують один за іншим, не залишаючи ні секунди для перепочинку.

Ось ми бачимо десять козаків, танцюючих і скачуть на корточках. Зелена німфа виникає і зникає як за помахом чарівної палички в руках дванадцяти чарівних хлопців. Двадцять вісім інших молодців у білих вишиваних сорочках, в шароварах, з широкими поясами і в червоних чоботях виконують в шаленому темпі віртуозні акробатичні руху: стрибки "рибкою", високі стрибки в повітрі з одночасним ударом бубнами по ногах, обороти зігнувшись, обертання дзигою. Двадцять чотири королеви краси в довгих, білих із золотом сукнях, прикрашені перлами і діадемами ковзають, як на ковзанах по льоду. Тридцять моряків з блакитними комірами виконують забавні і оригінальні фігури з точністю добре змащеного механізму.

Тридцять списоносців в червоному засліплюють демонстрацією свого військового мистецтва.Здається, що вершина досконалості і віртуозності вже досягнута, однак Ансамбль ім. Вірського, яким керує в даний час Мирослав Вантух, приготував для нас нові сюрпризи, і поява в двох заключних танцях 24 хлопчаків та дівчаток у віці від 6 до 10 років - один з найбільш чарівних з них. Ці учні хореографічної школи танцюють як дорослі і виконують ті ж віртуозні обертання з щирою професіоналізмом. Неможливо не розтанути при вигляді такої чистоти, граціозності і таланту.Нарешті, такий динамічний і майстерний спектакль зачарує будь-яку публіку, навіть не люблячу фольклор, оскільки Національний ансамбль танцю України - це набагато більше: це сліпуча мрія!

Еще танцевальные статьи