Контакти

Адреса
252032, Україна, Київ, бульвар Шевченка 50-52

Вантух Валентина Володимирівна
директор школи
тел: (+38-044) 236 96 00

E-mail
mail@virsky.com.ua
virsky@starcom.net.ua
virskycompany@mail.ru

Детальніше...

Історія

З 1955 по 1975 роки керівником ансамблю, а також організатором був один з найвідоміших артистів в СРСР, Лауреат Державної премії СРСР, Лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка - Павло Вірський.

Гопак - народний танець і бойове мистецтво

Гопак, народний нтанец Якщо говорити про танцювальному мистецтві, то візитною карткою Україна споконвіку є гопак. У нашій країні важко знайти ансамбль народної творчості, в репертуарі якого не було б гопака. Але далеко не всі знають, що гопак - це не тільки захоплюючий своєю красою і міццю танець, але і вид бойового мистецтва.

Бойовий гопак - це бойове мистецтво, яке об'єднує ударну і кидкову техніку з пластикою танцю гопак. Для бойового гопака властиве використання захоплень і блоків, а також нанесення ударів руками і ногами.

Буде помилково думати, що бойовий гопак - це тільки вміння воювати. Це, насамперед, система формування гармонійної особистості. Варто лише зауважити, що удар рукою під час бою відбувається за 0,65 секунди. Для такого удару потрібно мати не тільки треноване тіло, але і швидкість реакції, а також здатність протягом короткого часу приймати рішення.

Досвідчені козаки, які вміють битися в техніці бойового гопака, мають залізний характер і досконало володіють своїм тілом. Величезна увага при цьому приділяється розвитку духовних і розумових якостей особистості, умінню перемагати і бути успішним у житті, роботі над собою і цілісністю свого характеру. Гармонійний розвиток особистості передбачає також заняття співом і віршуванням, гру на музичних інструментах і ораторську майстерність, а також вивчення кількох мов.

Зараз на Україну бойовий гопак вважається екзотичним видом бойових мистецтв. Наряд танцюючого гопак козака викликає цікавість і непідробний інтерес. Це особливо помітно під час театралізованих виступів, які проводять нечисленні школи бойового гопака. Найбільш великі центри бойового гопака знаходяться в Тернополі, Києві, Дніпропетровську, Чернівцях та Львові. З 2000 року в м. Дніпродзержинськ в коледжі фізичного виховання введена спеціалізація "Бойовий Гопак".

Наше покоління має бути вдячно предкам, які зберегли танець гопак, який вносить у наше життя козацький дух і лицарську культуру тих часів.

Еще танцевальные статьи